Σχέδιο προγράμματος

Ο τόπος μας
Ξενάγηση
Συλλογή φωτογραφιών

Το πρόγραμμα είναι διάρκειας τριών ετών. Ξεκίνησε τον Ιανουάριο του 2003 με την προπαρασκευαστική συνάντηση που έγινε  στο σχολείο του Matosinhos της Πορτογαλίας που είναι και ο συντονιστής του προγράμματος.

Προγραμματίστηκαν τα παρακάτω:

• Σχολικό έτος 2003-2004.
    • Έγινε συνάντηση όλων των εταίρων στο σχολείο μας τον Ιανουάριο του 2004 (17 - 21 Ιανουαρίου) όπου έγινε η ανανέωση του προγράμματος για τον επόμενο χρόνο και ανταλλαγή τον μέχρι τότε δραστηριοτήτων. Επίσης τον Ιούνιο του 2004 το σχολείο μας επισκέφθηκε το σχολείο του Λονδίνου όπου έγινε η αμοιβαία παρουσίαση και αξιολόγηση των δραστηριοτήτων..
  • Σχολικό έτος 2004-2005.
    • Τον Ιανουριο του 2005 ( 17 -  21 Ιανουαρίου) έγινε συνάντηση όλων των εταίρων στο Άτρι της Ιταλίας στο σχολείο Circolo Didactico όπου έγινε η ανανέωση του προγράμματος και αξιολόγηση των δραστηριοτήτων για το επόμενο και τελευταίο χρόνο του προγράμματος. Αποφασίστηκε την ημέρα της Άνοιξης της Ευρώπης  στις 17 Μαρτίου 2005 να λάβουν μέροςσε κοινή εκδήλωση με το πέταμα μπαλονιών με διάφορα ευρωπαϊκά συνθήματα.
  • Σχολικό έτος 2005-2006.
    • Για το επόμενο και τελευταίο έτος η συνάντηση όλων των εταίρων θα γίνει στο σχολείο του Bearzu στο Ιάσιο της Ρουμανίας όπου θα γίνει η τελική αξιολόγηση όλων των δραστηριοτήτων του προγράμματος και θα μπουν οι βάσεις για τον τρόπο συνεργασίας και μετά τη λήξη του προγράμματος.

Τελευταία ενημέρωση της τοποθεσίας 28/02/12     Σχεδιασμός σελίδας: Γεώργιος Βασιλόπουλος