Προγράμματα

Συλλογή φωτογραφιών

Προγράμματα που υλοποιούνται

• Σωκράτης/Comenius 1
    • Το σχολείο μας από το σχολικό έτος 2003 - 2004 υλοποιεί το πρόγραμμα αυτό σε συνεργασία με άλλα πέντε ευρωπαϊκά σχολεία (περισσότερα).
  • Περιβαλλοντική εκπαίδευση.
    • Για εφέτος το σχολείο μας υλοποιεί το πρόγραμμα περιβαλλοντικής εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Αιγαίου με θέμα "Ελάτε μαζί μας στην ανακύκλωση". Συντονιστής του προγράμματος είναι ο δάσκαλος της Ε΄τάξης κ. Αλμπάνης Κων/νος.
  • Άνοιξη της Ευρώπης.
    • Για Δεύτερη χρονιά συμμετέχει στην "΄Ανοιξη της Ευρώπης" στις 17 Μαρτίου 2005, σε συνεργασία με άλλες πέντε χώρες.
  • Unesco.
    • Το σχολείο μας είναι μέλος της Unesco και κάθε χρόνο συμμετέχει στα ειδικά προγράμματα. Το 2004 έλαβε μέρος στην ετήσια συνάντηση που έγινε στην Αθήνα όπου έγινε παρουσίαση των δραστηριοτήτων.

Τελευταία ενημέρωση της τοποθεσίας 01/04/13      Σχεδιασμός σελίδας: Γεώργιος Βασιλόπουλος