Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων

Ο τόπος μας
Ξενάγηση
Συλλογή φωτογραφιών

Συγκέντρωση γονέων και κηδεμόνων του Σχολείου μας.

Μετά από αρκετά χρόνια η Γ.Γ. Συνέλευση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Δημοτικού Σχολείο Κολινδρού είχε απαρτία. Επίσης υπήρχε ενδιαφέρον αρκετών γονέων να πάρουν μέρος στο Συμβούλιο. Έτσι το νέο Διοικητικό Συμβούλιο εξελέγη από τη πρώτη Συνέλευση.

• Το Διοικητικό Συμβούλιο
    • Πρόεδρος: Μπουσμαλή Ανδρονίκη
      Αντ/δρος: Κανδήλας Πέτρος
      Γραμματέας: Πέλα Φανή
      Ταμίας: Κύρκος Αντώνιος
      Μέλος: Πλιάμης Αντώνιος
      Μέλος: Μουχταρόπουλος Αιμίλιος
      Μέλος: Χασιαπέτης Αθανάσιος
    • Αναπληρωματικοί
      Παππά Μαρία
      Γκέκας Ευάγγελος
      Μπουσμαλής Γεώργιος
    • Εξελεγκτική Επιτροπή
      Λάντζας Παναγιώτηςς
      Τσούρας Βασίλειος
      Γλυκού Αντιγόνη
    • Εκπρόσωπος στο Σύλλογο Γονέων.
      Μουχταρόπουλος Αιμίλιος
  • Δραστηριότητες.
    • Εκδρομή στην Κοζάνη:Με την ανάληψη των καθηκόντων του νέου Συμβουλίου οργανώθηκε μια πολύ επιτυχημένη ημερήσια εκδρομή στην Κοζάνη. Επισκέφτηκαν το Λαογραφικό μουσείο, το Μακεδονικό μουσείο και το αρχαιολογικό μουσείο Αιανής
    • Λαχειοφόρος αγορά:Για την ενίσχυση των οικονομικών του Συλλόγου κυκλοφόρησαν  λαχεία ανάμεσα στους γονείς για την με πολλά και πλούσια δώρα. Η κλήρωση θα γίνει στο τέλος του διδακτικού έτους δημόσια.
    • Αποπεράτωση χημείου:Το νέο Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου συνέχισε τις εργασίες που είχε αναλάβει το απερχόμενο συμβούλιο σχετικά με την αποπεράτωση του χημείου.
    • Υποστήριξη του δαπέδου: Για την υποστήριξη του δαπέδου άρχισαν εργασίες λόγου της παλαιότητας για την αποφυγή ατυχημάτων.
    • Έκδοση ημερολογίου: Για το Νέο Έτος εκδόθηκε ημερολόγιο με τις δραστηριότητες του σχολείου και παράλληλα την ενίσχυση του ταμείου.

Τελευταία ενημέρωση της τοποθεσίας 01/04/13     Σχεδιασμός σελίδας: Γεώργιος Βασιλόπουλος